9.3.2017 / Gösterim Sayısı : 157

Muğla Kadın Çiftçileri Ankara’da Kadınlar Günü’nü Kutladı

#8 mart 2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Ankara'da Türkiye'nin dört bir yanından gelen kadın çiftçilerle buluştu. Her ilden katılımın olduğu kutlamaya Muğla İlinin farklı İlçelerinden toplam 45 kadın katıldı.  

Emine Erdoğan başta olmak üzere, ATO Congresium'da, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen "Bu Toprağın Kadınları Milli Tarım Ruhu ile Buluşuyor" etkinliğine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve birçok yetkili katıldı.

Konuşmasına geleceğin teminatı olan Milli Tarım Projesi dolayısıyla Bakanlığı tebrik ederek başlayan Emine Erdoğan, "Milli Tarım" ruhunun böylesine anlamlı bir günde kadınlarla buluşturulmasını çok değerli bulduğunu ifade etti.

Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Erdoğan, böyle günlerin, karşı karşıya kalınan sorunların konuşulmasına, yeni hedeflerle yol haritalarının çizilmesine vesile olduğunu dile getirdi.

Emine Erdoğan, "Umarım ki bugün, mağdur ve mazlum coğrafyalar başta olmak üzere, dünyanın tüm kadınlarına huzur, başarı ve mutluluk getirir." diye konuştu.

Üç kıtanın kesişme noktasında, Allah'ın yeryüzüne hediye ettiği nice güzelliği kapsayan bir coğrafyada yaşadıklarını belirten Emine Erdoğan, medeniyetlerin kök saldığı bu toprakların, belki de dünyanın en kıymetlilerinden olduğunu söyledi.

Toprağını ve suyunu iyi kullanan ülkelerin, geleceğin de sahibi olacağına işaret eden Erdoğan, bu nedenle Milli Tarım Projesi'nin geleceğin projesi olduğunun altını çizdi.

"Evlat yetiştiren kadınlarımıza büyük sorumluluklar düşüyor"

Emine Erdoğan, "Evlat yetiştiren kadınlarımıza büyük sorumluluklar düşüyor. Toprağımızı bilinçle ekerken çocuklarımızın dimağlarını da bu bilinçle inşa etmeliyiz. Ben kadınlarımıza güveniyor, onların ferasetine ve basiretine, yol göstericiliğine, ama en önemlisi kocaman yüreklerine inanıyorum. Ülkemiz için onların neler yapabildiklerini, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında net biçimde hep beraber gördük. Demirden tankların karşısına, çelik gibi güçlü iradeleriyle çıkıp cesaret dolu yürekleriyle karşı durdular. Allah hepsinden razı olsun." diye konuştu.

Milli tarım politikasının amacına ulaşmasını dileyen Erdoğan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik başta olmak üzere bu vizyona emek veren herkesi tebrik etti.

Emine Erdoğan, çiftçi kadınların bu topraklara, bu vatana göstereceği vefaya kalpten inandığını belirterek başarı dileğinde bulundu.

Yatırımcı çiftçi kadınlara plaket veren Emine Erdoğan'a, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik de 7 bölgeden toprak ve tohum çeşitlerinin ve Türk bayrağının bulunduğu sandık takdim etti.

Programda, "Bu Toprağın Kadınları Milli Tarım Ruhu ile Buluşuyor" tanıtım filminin gösteriminin yanı sıra halk oyunları gösterisi gerçekleşti.

Ardından Muğla Kadın Çiftçileri Cumhurbaşkanlığı Külliyesine ve Türkiye Büyük Millet Meclisini gezme imkânı bularak,  Mecliste Milletvekillerince ağırlandılar.  

''