14.12.2017 / Gösterim Sayısı : 152

Muğla’da Buzağı Ölümleri ile Mücadele Konusunda Eğitim Verildi

#buzağı ölümleri eğitim

Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Buzağı Ölümleri Eğitimi verdi.

Eğitimi İzmir Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğünden Dr. Mehmet Özden ve Dr. Hakan Yeşilöz verdi. Eğitimin açılış konuşmasını İl Müdürü Şakir Fırat Erkal yaptı. Konuşmasında 2018 yılının hayvancılık alanında, buzağı ölümleri ile mücadele yılı olacağını söyledi. Özellikle bu konuda İl Müdürlüğü ve İlçe teşkilatları ile yetiştiriciye çok iş düştüğünü söyledi. Her yetiştiricinin il ve ilçe teşkilatındaki müdürü ve veteriner hekimlere her an ulaşabileceklerini ve olası sorunların önüne geçmeye çalışacaklarını ifade etti.

Buzağı Ölümlerini Önlemek Amacıyla Seferberlik Başlattık.

Erkal konuşmasında 2018 yılında yapılacak çalışmalardan ilki olan bu eğitimin önemine değinerek bu konuda seferberlik çalışması yapılacağını ifade etti. Tüm katılımcılara teşekkür ederek beş yıl içinde hayvancılık sektöründe büyük bir adım atılacağını ve herkese büyük görevler düştüğünü söyledi. Enstitü Müdürlüğünden Dr. Mehmet Özden ise eğitimin amacının önlenebilir buzağı ölümlerinin önüne geçebilmek adına mesafe kat etmek olduğunu söyledi ve bu konuda etkenlerin neler olduğuna dair siz üreticilere bilgiler vermek olduğunu söyledi.

Tüm ilçelerden ilgili teknik personel ve yetiştirici ile birlikte yüzden fazla katılımcıyla gerçekleşen eğitime ilgi büyük oldu. Eğitim sonrası sorulara cevap verilerek eğitim tamamlandı. 


''