19.1.2018 / Gösterim Sayısı : 87

Sulama Etkinliğinin Arttırılması Projesi Tanıtımı Yapıldı

#sulama etkinliği haber

Muğla İl Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda Bakanlık Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Arazi Islahı ve Sulama Sistemleri Daire Başkanlığı'ndan Sulama Yönetimi Çalışma Grup Sorumlusu Ali Çağlar Çelikcan ile yine aynı birimde çalışan Cenk Akşit ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Yusuf Ersoy'un katılımıyla Bakanlığımızca uygulamaya konulan "Sulama kooperatiflerinde su kullanım etkinliğini arttıracak tedbirlerin uygulanması projesinin" tanıtımı toplantısı yapıldı.

Toplantıya İl Müdürü Ş.Fırat Erkal, Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme ile Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürleri, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi konu personeli ile sulama kooperatifleri bulunan İlçelerin İlçe Müdürleri ve ilgili personeli katıldı.

Sulama Grup Sorumlusu Ali Çağlar Çelikcan projenin tanıtımını yaptı. Çelikcan yaptığı konuşmada; projenin amacının sulama kooperatiflerinin sulama sonuçları açısından izlenmesine yönelik altyapı kurulması olduğunu, projenin 3 yılı kapsadığını (2017-2018-2019) , 2017 yılında başladıkları proje kapsamında şu ana kadar 26 ilde proje tanıtımını yaptıklarının bilgisini verdi.

Prof. Dr. Yusuf Ersoy, İl genelinde faaliyetine devam eden 26 adet sulama kooperatifiyle ilgili, İlçe Müdürleri ve personellerinden proje kapsamında (Sulama sistemleri, ekim dikimi yapılan ürün desenleri v.s.) bilgileri aldı.

Toplantı karşılıklı bilgi alışverişiyle ve soru cevap şeklinde tamamlandı.


''