T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

“Proje Döngüsü Yönetimi ve Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı (PCM) Eğitimi” Kapsamında 4 Proje Ortaya Konuldu.

Yayın Tarihi : 3.7.2017

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından açılan 2017 yılı Teknik Destek Programına "Proje Birimimizi Kuruyoruz, Kapasitemizi Artırıyoruz" isimli projemiz hazırlanarak, 02 Haziran 2017 tarihinde yapılan sözleşme ile İl Müdürlüğümüzden 3 teknik personel, İlçe Müdürlüklerimizden birer temsilci olmak üzere toplam 16 personele "Proje Döngüsü Yönetimi ve Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı (PCM) Eğitimi" düzenlendi.

 Eğitim kapsamında alınan eğitim ile tarım ve sanayi entegrasyonunu oluşturacak tarım projelerin hazırlanmasında görev alacak teknik elemanların donanımlı hale gelmesi sağlandı. Eğitim süresince teorik olarak anlatılan "Proje Döngüsü Yönetimi ve Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı (PCM) Eğitimi" yanında pratik uygulama çerçevesinde oluşturulan 4 (dört) gruptan 4 (dört) örnek proje çalışması ortaya çıkarıldı.

 Ortaya konulan bu dört proje çalışmasının içerikleri: Arı Sütü Üretiminin Arttırılması, Kadın Balıkçıların Ekonomik ve Sosyal Yönden İyileştirilmeleri, Akdeniz Meyve Sineğine Karşı Biyoteknik Mücadele, Balıkçılık Sektöründe Küçük Üreticilerin ve İşletmelerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması konularında oluşturuldu.